About Speak English ® | FAQ | Client-area Login | Human Resources | Google+
 

vize başvuru merkezlerinden online randevu almak 2013

Tüm online İngiltere öğrenci vizesi başvurularınızda www.visainfoservices.com sitesi üzerinden online randevu alarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Gaziantep'te bulunan vize başvuru merkezlerine şahsen gitmelisiniz.

Aşağıda İngilitere vize başvuru merkezlerinden online randevu alınması ile ilgili detaylı bilgilendirme bulabilirsiniz.

Online vize başvurunuzu tamamladıktan sonra https://www.visainfoservices.com/Pages/AppointmentManagement.aspx?language=9 adresinden başvuru merkezlerinde yapılacak işlemler için bir randevu almalısınız. Aldığınız randevu tarihlerinizi aynı sayfadan online olarak değiştirebilir veya gerekli durumlarda iptal edebilirsiniz.


Aynı isimle birden fazla randevu alınması veya başvurunuzda yanlış isim, yanlış pasaport numarası girmeniz durumunda alınan randevular otomatik olarak sistemden silinir. Randevuları belirtilen hatalar nedeniyle iptal edilen başvuru sahipleri vize başvuru merkezleri kabul edilmezler.

Eğer bir aile ya da grubun bir üyesiyseniz, aile ya da grubun her bir üyesinin ayrıca randevu alması gerekmektedir. Örneğin, eğer 2 yetişkin ve 2 çocuktan oluşan 4 kişilik bir aileyseniz, 4 tane ayrı randevu almalısınız.

Vize başvuru merkezi randevu değişimi ve iptal işlemleri

Ücretsiz olarak verilen standart randevular veya ücreti vize başvuru merkezinde ödenen randevular :

- Randevu sayfasında (https://www.visainfoservices.com/pages/AppointmentManagement.aspx?language=9) gerekli alanlari ilk randevunuzu alırken vermiş olduğunuz bilgilerle tamamen aynı olacak şekilde doldurmanız gerekir.

- Bilgilerinizi gönderdikten sonra “Alınmış Olan Randevular (Current Linked Appointments)” sayfasına yönlendirilirsiniz ve bu sayfanın alt kısmında “Randevular (Appointments)” bölümünü göreceksiniz. Randevu bilgileriniz bu bölümde olacaktır. Satırın en sonundaki “x” işaretine tıklayın.

- Satırın en sonundaki "x" işeratine tıkladıktan sonra size “Randevunuzu iptal etmek istediğinizden emin misiniz? ("Are you sure you want to cancel the appointment?") sorusu sorulacaktır.

- “Tamam (OK)” seçeneğine tıklayın.

- "Sayfa yenilenecek ve Randevular başlığı altında “Randevu Yok (No Appointments to Display)” bilgisi görünecektir.

Ödemesi online olarak yapılan randevular :

Ödemesini online olarak yapmış olduğunuz bir randevuyu iptal etmek istiyorsanız,  https://www.visainfoservices.com/pages/SendAnEmail.aspx adresinde bulunan e-postayla sorgulama seçeneğini kullanmanız gerekir.

Vize başvuru merkezlerinden online olarak alınan randevunuzun, verilen randevu saatinden en geç 24 saat öncesine kadar iptal edilmesi zorunludur. Randevunuza 24 saatten daha kısa süre kalmışsa ve başvurunuzu iptal ederseniz ücret iadesi yapılmaz.

Vize başvuru merkezi randevu erteleme işlemleri

Tüm randevular :

- Randevu sayfasında (https://www.visainfoservices.com/pages/AppointmentManagement.aspx?language=9) gerekli alanlari ilk randevunuzu alırken vermiş olduğunuz bilgilerle tamamen aynı olacak şekilde doldurmanız gerekir. Randevu saatinizi erteleyebilmeniz için kalan sürenin 24 saatten daha uzun olması gerekir.

- Bilgilerinizi gönderdikten sonra “Alınmış Olan Randevular (Current Linked Appointments)” sayfasına yönlendirilirsiniz ve bu sayfanın alt kısmında “Randevular (Appointments)” bölümünü göreceksiniz. Randevu bilgileriniz bu bölümde olacaktır. Satırın en sonundaki “x” işaretini gördükten sonra “x”in yanındaki simgeye tıklayın. (Bu simgenin üzerine fare ile giderseniz küçük bir “Randevuyu Ertele (Reschedule Appointment)” penceresinin açıldığını göreceksiniz).

- Daha sonra “Randevu Tarihini ve Saatini Seçme ("Select the Day and Time of the Appointment(s)") sayfasına yönlendirileceksiniz.

- Yeni randevu tarihinizi ve/veya saatinizi yeni açılan sayfadan seçebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi işlemlerinizi tamamlayacağınız "vize başvuru merkezlerinde" yapılacak diğer işlemleri ve detaylı açıklamalarını "İngiltere öğrenci vizesi başvuru merkezleri" sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


 

İngilizce Özel Ders - Alternative content

Alternative content