About Speak English ® | FAQ | Client-area Login | Human Resources | Google+
 

İngiltere'de Mobil Telefon Hattı / İletişim Seçenekleri

İngiltere’de Türkiye’de olduğu gibi kontörlü (pay as you go) ve faturalı (contract) hat seçenekleri bulunmaktadır. Bunların dışında uluslararası aramalarınız için çeşitli ülkeler için özel indirimler sunan uluslararası telefon kartları (international calling cards) edinebilirsiniz.

İngiltere’ye varışınızdan önce halen kullanmakta olduğunuz telefon hattınızı yurtdışında kullanmak için açtırmanızı öneririz fakat bu uzun süreli kullanımlar için tavsiye edilen bir seçenek değildir.

İngiltere’nin uluslararası telefon kodu +44’tür. İngiltere’den Türkiye’yi aramak için 0090 [telefon numarası], Türkiye’den İngiltere’yi aramak içinse 0044[telefon numarası] şeklinde arama yapmanız gerekmektedir.

İngiltere Telefon Hatları - Pay As You Go (Kontörlü Hatlar)

İngiltere’ye yeni gelenlerin genellikle tercih ettikleri hat türüdür. Numaranız üzerinden kolayca kredi yüklemesi yaparak hattınızı kullanabilirsiniz.

İngiltere Telefon Hatları - Contract (Faturalı Hatlar)

İngiltere’de yeterli zaman geçirdikten ve gerekli belgeleri temin edebildikten sonra kişisel ihtiyaçlarınıza en uygun operatörü seçerek faturalı telefon hatlarına geçiş sağlayabilirsiniz. Fatualı hattınız banka hesabınızdan otomatik ödeme yapacak şekilde düzenlenir ve sözleşme dahilinde ücretsiz cep telefonu sahibi olabilirsiniz.

International Calling Cards (Uluslararası Arama Kartları)

İngiltere’de birçok uluslararası arama kartı seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu kartlar farklı ülkeler için farklı ücret tarifeleri belirlemişlerdir ve Türkiye için en uygun fiyat tarifesine sahip olan kartı almanız gerekir.

Phone Box (Telefon Kulübeleri)

İngiltere’de telefon kulübeleri demir para (Pound) ve kredi kartı ile çalışırlar. Uluslararası arama kartlarında belirtilen özel numaraları çevirerek bu kartları telefon kulübelerinde kullanmanız da mümkündür.

Internet Cafe

İngiltere’de ülkemizde olduğu gibi saatlik ücretle bilgisayar ve internet hizmetlerinden faydalanabileceğiniz internet cafe’ler bulunmaktadır. İnternet cafe’lerde internet üzerinden skype vb. programları kullanarak uluslararası aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İngilizce Özel Ders - Alternative content

Alternative content