İELTS-TOEFL Sınavlara Hazırlık İngilizce Özel Ders

TOEFL – IELTS sınavlarında başarıyı tecrübeli eğitmenler rehberliğinde İngilizce özel dersler ile garantileyin

Başarılı olabilmek için iyi bir hazırlık dönemi gerektiren IELTS ve TOEFL sınavlarına, anadili İngilizce ve profesyonel eğitmenlerimiz rehberliğinde özel dersler ile hazırlanarak başarınızı garantileyebilirsiniz.

IELTS SINAVI NEDİR?

International English Language Testing System (IELTS), İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır ve British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilir.

IELTS sınavına İstanbul, Ankara ve İzmir’de katılabilirsiniz fakat bu sınavın bütün başvuru işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılır.

IELTS sınavı, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.  Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar.

IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. General Training modülü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Academic modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir. IELTS sınavını hangi modülde almanız gerektiğini, mutlaka sizden bu sınavı almanızı isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

IELTS SINAV FORMATI

IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır

 

HANGİ KURUMLAR IELTS SINAVINI KABUL EDER?

IELTS sınav sonucu Avusturalya, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Ingiltere başta olmak üzere birçok ülkede, üniversite başvurularında kabul edilmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerinde, 1400’den fazla üniversite ve kurum IELTS sınavını kabul etmektedir. Tüm listeyi görmek için www.ielts.org sitesinden yararlanabilirsiniz.

Amerika’da öğrenim görmek ya da çalışmak isteyenler için IELTS hizmet ve kalite sunmaktadır. IELTS, dünya çapında 120 ülkede 300 test uygulama merkezinde, senede 48 test ile hizmet vermektedir. Teste bir kere girenler bir sonraki sınavda tekrar şanslarını deneyebilirler. Amerika dışında, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda ve göçmenlik ofisleri dahil olmak üzere İngilizce konuşulan eğitim kurumu ve profesyonel kurum IELTS’i kabul etmektedir. IELTS, dil değerlendirmede en yüksek uluslararası standartlara sahiptir. Test , IELTS’e en güvenilir test sonucu itibarını kazandıran, yüz yüze konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır.

What Is the TOEFL iBT Test?

The TOEFL iBT test measures your ability to use and understand English at the university level. And it evaluates how well you combine your listening, reading, speaking and writing skills to perform academic tasks.

There are two formats for the TOEFL test. The format you take depends on the location of your test center. Most test takers take the TOEFL iBT test. Test centers that do not have Internet access offer the Paper-based Test (PBT).

Reading:

– Understanding details

– Identifying topics and paraphrasing

– Recognizing coherence

– Understanding referents and vocabulary

– Making inferences and establishing purpose

– Completing summaries and tables

Listening:

– Understanding main ideas and organisation

– Understanding details and facts

– Determining reasons, purposes and attitudes

– Matching words and categories

– Making inferences and predictions

– Placing steps in a sequence

– Notetaking for conversations and lectures

Speaking:

Independent speaking:

– organizing speech

Integrated speaking:

– synthesizing information

– stating opinions and summarizing

– Pronunciation

– Sentence stress and intonation

Writing:

Integrated writing:

– organizing information

– paraphrasing

– making connections

Independent writing:

– brainstorming

– writing thesis statements and topic sentences

– making ideas flow

CALL US NOW

+90 530 229 12 05

İngilizce Pratik Yap!